środa, 7 stycznia 2015

O włosach słów kilka....

Człowiek ma na głowie przeciętnie  100 000 włosów. Oznacza to,  że na każdy 1 cm kwadratowy przypada 120 włosów. Włosy rośną na całym ciele za wyjątkiem  warg, wnętrza dłoni  i podeszew stóp  a nasze ciało pokrywa około 2-5 milionów włosków.


Miałyście okazję obejrzeć włos pod mikroskopem? Jeżeli nie  prezentuję specjalnie dla WAS włosy w powiększeniu:

Taka ciekawostka - włosy starzejące się to inaczej włosy długie.
 
A jak wyglądają włosy po nałożeniu odzywki lub balsamu do włosów? Ot, właśnie tak:  Dobór szamponu i odżywki do włosów jest niezwykle ważny i istotny. Dzięki niemu włosy mogą mniej się przetłuszczać, być bardziej puszyste, bądź lśniące. Co służy jednej osobie - innej niestety nie pomoże. Dlatego kwestia doboru szamponu i odżywki/balsamu jest bardzo indywidualna.


Moje włosy strasznie się przetłuszczają. JEDYNYM szamponem który mi pomagał był Hair - zielony z Oriflame. NIESTETY został wycofany i zastąpiony NOWYM, ulepszonym. Ta wersja jednak mi osobiście nie odpowiada, choć włosy po nim pięknie pachną nawet po wysuszeniu.


 


We wcześniejszej wersji rzeczywiście włosy wyglądały świeżo nawet przez 72 godziny. W tym wypadku jest to max 36 godzin. ;-)  Próbowałam szampony znanych firm z apteki oraz z "najniższej" półki w drogerii. Różnica? Nie zauważyłam znaczącej, jedyna to ZAPACH. Odkąd wycofano "mój" szampon  (prezentuję poniżej) znów nie mogę poszukać czegoś dla siebie.
a  Wy jakie macie  doświadczenie z szamponami do włosów? ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...